لاله واژگون

جمعه 25 آبان 1397 75 بازدید کننده گروه آرشیو اخبار

لاله واژگون

لاله واژگون یکی از انواع گیاهان پیاز دار است که عمر این گیاه بسیار کوتاه بوده و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت تا اوایل فصل بارش ادامه دارد. گونه ی کمرنگ این گیاه موسوم به لاله ی زاگرسی ارتفاعی حدود 50 تا 80 سانتی متر دارد.

لاله واژگون یکی از چندین گیاه مشهور ایران است که بیشتر در نواحی دامنه های رشته کوه زاگرس به چشم میخورد. این گل سازگاری زیادی با محیط های صخره ای و سنگلاخی دارد.بو و رایحه ی لاله ی واژگون چندان مطلوب نیست اما زیبایی و جذابیت ظاهری آن باعث شده که افراد زیادی این گل را دوست بدارند.

این گون از گیاه در برابر سرما تقریبا مقاوم بوده و علت دوام ان در ارتفاعات نیز همین میباشد.به طور حدودی عمر این گل حدود سه هفته میباشد.

شرایط نگهداری :

این گیاه از نظر نور به آفتاب کامل و سایه به مقدار جزئی نیاز دارد.

دمای ایده آل 18 تا 20 درجه ی سانتی گراد است.

خاک مناسب ان نیز خاک با زهکشی خوب و پی اچ حدودی7.85  و ازت 5.5% است.

نیاز چندانی هم به آبیاری ندارد.

 

خواص دارویی این گیاه اصولا در پیاز آن است. پیاز این گیاه داروی موثری برای درد های روماتیسمی و درد های مفصلی همچنین پاک کننده دستگاه کبدی است. البته مصرف دارویی ان به علت سمی بودن آن به سادگی نبوده و نیاز به پالایش و فرایند های مختلفی دارد.

اشک مریم ، لاله واژگون خالدار و لاله واژگون ایرانی از انواع مختلف این گل میباشند.


لاله واژگونگل فلورا - گل فروشی اینترنتی و آنلاین در شیراز11/16/2018لاله واژگون یکی از انواع گیاهان پیاز دار است که عمر این گیاه بسیار کوتاه بوده و گلدهی آن از اوایل ار... لاله واژگون یکی از انواع گیاهان پیاز دار است که عمر این گیاه بسیار کوتاه بوده و گلدهی آن از اوایل اردیبهشت تا اوایل فصل بارش ادامه دارد. گونه ی کمرنگ این گیاه موسوم به لاله ی زاگرسی ارتفاعی حدود 50 تا 80 سانتی متر دارد.لاله واژگون یکی از چندین گیاه مشهور ایران است که بیشتر در نواحی دامنه های رشته کوه زاگرس به چشم میخورد. این گل سازگاری زیادی با محیط های صخره ای و سنگلاخی دارد.بو و رایحه ی لاله ی واژگون چندان مطلوب نیست اما زیبایی و جذابیت ظاهری آن باعث شده که افراد زیادی این گل را دوست بدارند.این گون از گیاه در برابر سرما تقریبا مقاوم بوده و علت دوام ان در ارتفاعات نیز همین میباشد.به طور حدودی عمر این گل حدود سه هفته میباشد.شرایط نگهداری :این گیاه از نظر نور به آفتاب کامل و سایه به مقدار جزئی نیاز دارد.دمای ایده آل 18 تا 20 درجه ی سانتی گراد است.خاک مناسب ان نیز خاک با زهکشی خوب و پی اچ حدودی7.85  و ازت 5.5% است.نیاز چندانی هم به آبیاری ندارد. خواص دارویی این گیاه اصولا در پیاز آن است. پیاز این گیاه داروی موثری برای درد های روماتیسمی و درد های مفصلی همچنین پاک کننده دستگاه کبدی است. البته مصرف دارویی ان به علت سمی بودن آن به سادگی نبوده و نیاز به پالایش و فرایند های مختلفی دارد.اشک مریم ، لاله واژگون خالدار و لاله واژگون ایرانی از انواع مختلف این گل میباشند.5.0
دسته بندی خبرها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گل فروشی اینترنتی فلورا است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید