گل زنبق

یکشنبه 4 آذر 1397 29 بازدید کننده گروه آرشیو اخبار

گل زنبق

زنبق یکی از زیبا ترین و پر طرفدارترین گونه گیاهی است که در رنگ های مختلفی میتوان ان را در طبیعت پیدا کرد.

این گیاه زیبا علاوه بر این که یک گیاه تزئینی ست به عنوان پایه اصلی بسیاری از عطر ها و خوشبو کننده ها استفاده میشود. بیش از 300 گونه مختلف زنبق در سرتاسر جهان پراکنده است.یکی از انواع دسته های زنبق ، زنبق ریزوم دار است که خود این دسته به چند گونه مختلف دیگر تقسیم میشود:

1-زنبق ریش دار: این گونه به سرما و خشکی نسبتا مقاوم است ،برگ های ان شمشیری است و در نقاط گرم هم بصورت همیشه سبز دیده میشوند.ارتفاع این گل حدود 20-50 سانتی متر است و رنگ گل ان نیز بنفش،صورتی، زرد و قرمز است.گلدهی آن نیز اواسط بهار و تا اوایل تابستان است.

2-زنبق بی ریش:ارتفاع این گونه از 30 تا 120 سانتی متر متغییر است وغالبا دارای گل های آبی،بنفش و سفید هستند.

3-زنبق تاج دار: این گروه بومی مناطق نیمه گرمسیری هستند ولی برخی از گونه های ان نیز به سرما مقاوم اند.

دسته کلی دیگر از زنبق ها ،گونه پیاز دار هستند:  زنبق پیاز دار یک گیاه دایمی است که پیاز اولیه ان ها در عرض یک فصل کاشت از بین میرود ولی در طول فصل یک پیاز درشت در کنار خود تولید میکند. در گل کاری زنبق های پیاز دار به سه دسته ی  هلندی ،انگلیسی و اسپانیایی تقسیم میشوند.

نحوه نگهداری:

خاک: بهترین خاک برای این گیاه دو قسمت شن و ماسه، یک قسمت خاک باغچه و یک قسمت خاک برگ میباشد.

آبیاری: بعد از کاشتن در گلدان گلدان را آبیاری کنید، سپس برنامه آبیاری را برای مرطوب نگه داشتن خاک هفتگی کنید. در دوران گلدهی2 الی 3 بار آبیاری در هفته کافیست.

نور:در هنگام رشد علفی به نور نسبی ودر هنگام گلدهی به نور کامل نیاز دارد و نور مستقیم آفتاب لازم نیست.

دما: در دوران رشد علفی هوای خنک 4 تا 7 درجه سانتی گراد و در زمان گلدهی هوا بایستی گرم تر باشد حدود 13تا 16 درجه سانتی گراد.


گل زنبقگل فلورا - گل فروشی اینترنتی و آنلاین در شیراز11/25/2018زنبق یکی از زیبا ترین و پر طرفدارترین گونه گیاهی است که در رنگ های مختلفی میتوان ان را در طبیعت پیدا... زنبق یکی از زیبا ترین و پر طرفدارترین گونه گیاهی است که در رنگ های مختلفی میتوان ان را در طبیعت پیدا کرد.این گیاه زیبا علاوه بر این که یک گیاه تزئینی ست به عنوان پایه اصلی بسیاری از عطر ها و خوشبو کننده ها استفاده میشود. بیش از 300 گونه مختلف زنبق در سرتاسر جهان پراکنده است.یکی از انواع دسته های زنبق ، زنبق ریزوم دار است که خود این دسته به چند گونه مختلف دیگر تقسیم میشود:1-زنبق ریش دار: این گونه به سرما و خشکی نسبتا مقاوم است ،برگ های ان شمشیری است و در نقاط گرم هم بصورت همیشه سبز دیده میشوند.ارتفاع این گل حدود 20-50 سانتی متر است و رنگ گل ان نیز بنفش،صورتی، زرد و قرمز است.گلدهی آن نیز اواسط بهار و تا اوایل تابستان است.2-زنبق بی ریش:ارتفاع این گونه از 30 تا 120 سانتی متر متغییر است وغالبا دارای گل های آبی،بنفش و سفید هستند.3-زنبق تاج دار: این گروه بومی مناطق نیمه گرمسیری هستند ولی برخی از گونه های ان نیز به سرما مقاوم اند.دسته کلی دیگر از زنبق ها ،گونه پیاز دار هستند:  زنبق پیاز دار یک گیاه دایمی است که پیاز اولیه ان ها در عرض یک فصل کاشت از بین میرود ولی در طول فصل یک پیاز درشت در کنار خود تولید میکند. در گل کاری زنبق های پیاز دار به سه دسته ی  هلندی ،انگلیسی و اسپانیایی تقسیم میشوند.نحوه نگهداری:خاک: بهترین خاک برای این گیاه دو قسمت شن و ماسه، یک قسمت خاک باغچه و یک قسمت خاک برگ میباشد.آبیاری: بعد از کاشتن در گلدان گلدان را آبیاری کنید، سپس برنامه آبیاری را برای مرطوب نگه داشتن خاک هفتگی کنید. در دوران گلدهی2 الی 3 بار آبیاری در هفته کافیست.نور:در هنگام رشد علفی به نور نسبی ودر هنگام گلدهی به نور کامل نیاز دارد و نور مستقیم آفتاب لازم نیست.دما: در دوران رشد علفی هوای خنک 4 تا 7 درجه سانتی گراد و در زمان گلدهی هوا بایستی گرم تر باشد حدود 13تا 16 درجه سانتی گراد.5.0
دسته بندی خبرها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گل فروشی اینترنتی فلورا است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید