گل بنفشه

سه شنبه 20 فروردین 1398 38 بازدید کننده گروه آرشیو اخبار

گل بنفشه

بر اساس داستان و افسانه های قدیمیف بنفشه قرن ها به عنوان نماد عشق شناخته میشد و در نمایشنامه شکسپیر از بنفشه برای تهیه ی معجون عشق استفاده میشود. در ایران باستان نیز این گل نشان یادآوری و فراموش نکردن یکدیگر بوده است همانگونه که در (ویس و رامین ) میخوانیم:

به رامین داد یک دسته بنفشه.......به یادم آر گفتا این همیشه

 

انواع مختلف بنفشه:

بنفشه معطر وحشی

بنفشه سه رنگ 

بنفشه گونه Viola cinereal Boiss 

بنفشه گونه Viola sylvestris (Lam) Reichb

 

بنفشه علاوه بر اینکه زیبایی بخصوصی دارد و رنگ های جذاب آن هر نگاهی را خیره میکند، خواص درمانی و دارویی نیز دارد. مثلا:

از گل بنفشه معطر برای بیماری های تنفسی و از گل سه رنگ آن برای بیماری های پوستی استفاده میشود. بنفشه برای درمان اگزمای پوستی، زرد زخم و آکنه و به عنوان محلول برای التهابات گلو و سرفه نیز استفاده میشود.

همچنین از اسانس این گل در عطر سازی نیز استفاده میشود. و از یک تن برگ بنفشه میتواند 300 الی 400 گرم اسانس خالص تهیه کرد.

بنفشه بطور طبیعی در شمال ایران میروید، و امروزه که به عنوان یک گل زینتی شناخته میشود میتوان آن را در اکثر باغچه ها مشاهده کرد.


گل بنفشهگل فلورا - گل فروشی اینترنتی و آنلاین در شیراز4/9/2019بر اساس داستان و افسانه های قدیمیف بنفشه قرن ها به عنوان نماد عشق شناخته میشد و در نمایشنامه شکسپیر ... بر اساس داستان و افسانه های قدیمیف بنفشه قرن ها به عنوان نماد عشق شناخته میشد و در نمایشنامه شکسپیر از بنفشه برای تهیه ی معجون عشق استفاده میشود. در ایران باستان نیز این گل نشان یادآوری و فراموش نکردن یکدیگر بوده است همانگونه که در (ویس و رامین ) میخوانیم:به رامین داد یک دسته بنفشه.......به یادم آر گفتا این همیشه انواع مختلف بنفشه:بنفشه معطر وحشیبنفشه سه رنگ بنفشه گونه Viola cinereal Boiss بنفشه گونه Viola sylvestris (Lam) Reichb بنفشه علاوه بر اینکه زیبایی بخصوصی دارد و رنگ های جذاب آن هر نگاهی را خیره میکند، خواص درمانی و دارویی نیز دارد. مثلا:از گل بنفشه معطر برای بیماری های تنفسی و از گل سه رنگ آن برای بیماری های پوستی استفاده میشود. بنفشه برای درمان اگزمای پوستی، زرد زخم و آکنه و به عنوان محلول برای التهابات گلو و سرفه نیز استفاده میشود.همچنین از اسانس این گل در عطر سازی نیز استفاده میشود. و از یک تن برگ بنفشه میتواند 300 الی 400 گرم اسانس خالص تهیه کرد.بنفشه بطور طبیعی در شمال ایران میروید، و امروزه که به عنوان یک گل زینتی شناخته میشود میتوان آن را در اکثر باغچه ها مشاهده کرد.5.0
دسته بندی خبرها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گل فروشی اینترنتی فلورا است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید