خالدار جذاب

شنبه 7 تیر 1399 934 بازدید کننده گروه آرشیو اخبار

خالدار جذاب

گیاه بگونیا خالدار با برگهای منحنی شکل و نقاط درخشان و زیبایش و ساقه ای که به طور مستقیم به سمت بالا رشد می کند گیاهی بسیار شگفت انگیز و خاص است .

این گیاه مقاوم از شما تنها، آبیاری منظم ، نور خوب غیر مستقیم و کمی کود می خواهد ! و همین . اکنون از زیبایی بی نظیر آن لذت ببرید .

گیاه بگونیا خالدار رشد طولی خوبی دارد و تا ارتفاع بین 60 تا 90 سانتی متر هم رشد می کند . پس اگر به دنبال گیاهی هستید که در سالن خودنمایی کند بگونیای خالدار انتخابی عالی است .

بگونیا بومی آمریکای جنوبی است و رطوبت دوست است . قدرت و زیبایی بگونیای خالدار تحسین برانگیز است چرا که این گیاه برنده ای است که اهمیت نمیدهد شرایط نگهداریش چگونه است !

البته بهتر است روی برگهای آن غبارپاشی نکنید . 

آبیاری : بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان بگونیا خشک شود. در کل نیاز آبی متوسطی دارد.

دقت کنید که آب روی برگ های آن نریزد. 

خاک : تورب + خاک برگ نرم 

قلمه های ده تا پانزده سانتی از بگونیا را در خاک پرلیت و کوکوپیت زده و نایلون پیچ کنید.

روی نایلون را سوراخ کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.

نور : بگونیا خالدار را در مکان با نور ملایم قرار بدهید بعد چند هفته جوانه می زند. 

 

قلمه زدن از برگ بگونیا خالدار: این گیاه مثل گیاه هویا و بنفشه آفریقایی از طریق برگ هم ریشه دار می شود. کافی است یک برگ از بگونیا را با دمبرگ درون خاک بزنید. 

بگونیا خالدار به تغییر دما حساس است یعنی اگر جای آن عوض شود، دمای خانه خیلی گرم یا سرد شود ریزش برگ پیدا می کند. 

گل بگونیا خالدار تشنگی نکشد، آبیاری زیاد هم نشود و نور مستقیم به آن نخورد.

آب داخل زیر گلدانی آن نماند. 

هر دو هفته یک بار با کودهای مایع و جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور گلدان را تغذیه مصنوعی کنید. یادتان باشد آب روی برگ هایش نریزد


خالدار جذابگل فلورا - گل فروشی اینترنتی و آنلاین در شیراز6/27/2020گیاه بگونیا خالدار با برگهای منحنی شکل و نقاط درخشان و زیبایش و ساقه ای که به طور مستقیم به سمت بالا... گیاه بگونیا خالدار با برگهای منحنی شکل و نقاط درخشان و زیبایش و ساقه ای که به طور مستقیم به سمت بالا رشد می کند گیاهی بسیار شگفت انگیز و خاص است .این گیاه مقاوم از شما تنها، آبیاری منظم ، نور خوب غیر مستقیم و کمی کود می خواهد ! و همین . اکنون از زیبایی بی نظیر آن لذت ببرید .گیاه بگونیا خالدار رشد طولی خوبی دارد و تا ارتفاع بین 60 تا 90 سانتی متر هم رشد می کند . پس اگر به دنبال گیاهی هستید که در سالن خودنمایی کند بگونیای خالدار انتخابی عالی است .بگونیا بومی آمریکای جنوبی است و رطوبت دوست است . قدرت و زیبایی بگونیای خالدار تحسین برانگیز است چرا که این گیاه برنده ای است که اهمیت نمیدهد شرایط نگهداریش چگونه است !البته بهتر است روی برگهای آن غبارپاشی نکنید . آبیاری : بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان بگونیا خشک شود. در کل نیاز آبی متوسطی دارد.دقت کنید که آب روی برگ های آن نریزد. خاک : تورب + خاک برگ نرم قلمه های ده تا پانزده سانتی از بگونیا را در خاک پرلیت و کوکوپیت زده و نایلون پیچ کنید.روی نایلون را سوراخ کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.نور : بگونیا خالدار را در مکان با نور ملایم قرار بدهید بعد چند هفته جوانه می زند.  قلمه زدن از برگ بگونیا خالدار: این گیاه مثل گیاه هویا و بنفشه آفریقایی از طریق برگ هم ریشه دار می شود. کافی است یک برگ از بگونیا را با دمبرگ درون خاک بزنید. بگونیا خالدار به تغییر دما حساس است یعنی اگر جای آن عوض شود، دمای خانه خیلی گرم یا سرد شود ریزش برگ پیدا می کند. گل بگونیا خالدار تشنگی نکشد، آبیاری زیاد هم نشود و نور مستقیم به آن نخورد.آب داخل زیر گلدانی آن نماند. هر دو هفته یک بار با کودهای مایع و جامد محلول در آب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور گلدان را تغذیه مصنوعی کنید. یادتان باشد آب روی برگ هایش نریزد5.0
دسته بندی خبرها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گل فروشی اینترنتی فلورا است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید