نگهداری از تراریوم

چهار شنبه 18 مهر 1397 251 بازدید کننده گروه آرشیو اخبار

نگهداری از تراریوم

تراریوم ها یکی از جذاب ترین و جالب ترین مواردی هستند که شما میتوانید از ان به عنوان یک گیاه خانگی و یا تکمیل و افزایش زیبایی دکور منزلتان استفاده کنید. اما این نکته را باید به خاطر داشته باشید که علی رغم مقاومت و ماندگاری خوب تراریوم ها باز هم مواردی هستند که میتوانند بر روی عمر گل درون تراریوم تاثیر بگذارند.
در ادامه به شما از نکات ضروری نگهداری از تراریوم میگوییم:
تراریوم به سه مورد نور و رطوبت و تهویه احتیاج دارد اگر این سه مورد رعایت شود تراریوم شما سالها زنده و شاداب خواهد ماند. گیاهان برای عمل فتوسنتز به نور نیاز دارند ولی در تراریوم ها از گیاهانی استفاده میشود که به نسبت بقیه به نور کمتری احتیاج دارند. اما این به این معنا نیست که محیط نگهداری باید کاملا تاریک باشد بلکه بهتر است مقدار کمی نور به طور غیر مستقیم به درون محل راه داشته باشد.

رطوبت نیز مانند نور بسیار در رشد و شادابی گیاهان تاثیر دارد تراریوم همانند یک گلخانه که همه چیز در آن کنترل شده می باشد عمل می کند مخصوصا در مورد رطوبت معمولا رطوبت در یک تراریوم باید بین 75 تا 85 درصد باشد اگر رطوبت بیشتر از این باشد باعث قارچ زدگی و پوسیدگی میشود و مقدار کمتر از ان نیز باعث از بین رفتن شادابی گیاه میشود.

علاوه بر بسته بودن محیط تراریوم که رطوبت را خارج نمی کند استفاده از یک خاک مناسب که میتواند رطوبت را در خود نگه دارد نیز بسیار مفید است. و خاک تراریوم بایستی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی باشد.آبیاری نیز ماهی یک مرتبه در فصول سرد و ماهی دو مرتبه در فصول گرم است اما باید به شرایط محیطی که در ان تراریوم نگهداری میشود نیز توجه کرد.

 

مراقبت های ویژه:

تراریوم بایستی مرتب کنترل شود.

اگر مقدار قطرات اب بر روی دیواره شیشه زیاد شده درب تراریوم را باز کنید تا علاوه بر تهویه میزان رطوبت نیز کاهش یابد.

توجه کنید که تراریوم هیچ منفذی برای خروج آب اضافی ندارد بنا براین بیش حد آبیاری نکنید.

 


نگهداری از تراریومگل فلورا - گل فروشی اینترنتی و آنلاین در شیراز10/10/2018تراریوم ها یکی از جذاب ترین و جالب ترین مواردی هستند که شما میتوانید از ان به عنوان یک گیاه خانگی و ... تراریوم ها یکی از جذاب ترین و جالب ترین مواردی هستند که شما میتوانید از ان به عنوان یک گیاه خانگی و یا تکمیل و افزایش زیبایی دکور منزلتان استفاده کنید. اما این نکته را باید به خاطر داشته باشید که علی رغم مقاومت و ماندگاری خوب تراریوم ها باز هم مواردی هستند که میتوانند بر روی عمر گل درون تراریوم تاثیر بگذارند.در ادامه به شما از نکات ضروری نگهداری از تراریوم میگوییم:تراریوم به سه مورد نور و رطوبت و تهویه احتیاج دارد اگر این سه مورد رعایت شود تراریوم شما سالها زنده و شاداب خواهد ماند. گیاهان برای عمل فتوسنتز به نور نیاز دارند ولی در تراریوم ها از گیاهانی استفاده میشود که به نسبت بقیه به نور کمتری احتیاج دارند. اما این به این معنا نیست که محیط نگهداری باید کاملا تاریک باشد بلکه بهتر است مقدار کمی نور به طور غیر مستقیم به درون محل راه داشته باشد.رطوبت نیز مانند نور بسیار در رشد و شادابی گیاهان تاثیر دارد تراریوم همانند یک گلخانه که همه چیز در آن کنترل شده می باشد عمل می کند مخصوصا در مورد رطوبت معمولا رطوبت در یک تراریوم باید بین 75 تا 85 درصد باشد اگر رطوبت بیشتر از این باشد باعث قارچ زدگی و پوسیدگی میشود و مقدار کمتر از ان نیز باعث از بین رفتن شادابی گیاه میشود.علاوه بر بسته بودن محیط تراریوم که رطوبت را خارج نمی کند استفاده از یک خاک مناسب که میتواند رطوبت را در خود نگه دارد نیز بسیار مفید است. و خاک تراریوم بایستی حاوی مقدار زیادی مواد مغذی باشد.آبیاری نیز ماهی یک مرتبه در فصول سرد و ماهی دو مرتبه در فصول گرم است اما باید به شرایط محیطی که در ان تراریوم نگهداری میشود نیز توجه کرد. مراقبت های ویژه:تراریوم بایستی مرتب کنترل شود.اگر مقدار قطرات اب بر روی دیواره شیشه زیاد شده درب تراریوم را باز کنید تا علاوه بر تهویه میزان رطوبت نیز کاهش یابد.توجه کنید که تراریوم هیچ منفذی برای خروج آب اضافی ندارد بنا براین بیش حد آبیاری نکنید. 5.0
دسته بندی خبرها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گل فروشی اینترنتی فلورا است

طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید